Zelené Picolo o výkonu 750W jsem měla možnost vyzkoušet během jednoho červencového víkendu. Vzhledem k mému zdravotnímu stavu (mám roztroušenou sklerózu) byla elektrická koloběžka jasnou volbou. Na klasickém kole prakticky nejezdím a byla jsem přirozeně zvědavá, jak bude vypadat jízda na elektrokoloběžce. Novinkou pro mě bylo, že není zapotřebí žádné jízdní oprávnění. Naplánovala jsem si hned cestu městem a také do okrajových částí Prahy (i když se píše, že Picolo City je hlavně do města, chtěla jsem jej vyzkoušet i v přírodě). Zvolila jsem takovou „městskou přírodu“ – Krčský les a výsledek mě velmi potěšil. Všechno klapalo a vlastně jsem ani nepociťovala nějaké rozdílnosti v komfortu jízdy. Picolo jelo stejně svižně na silnici, na kostkách v centru Prahy, i do hrbolatého kopce v lese. Ještě musím upozornit na detail, který s tím komfortem hodně souvisí – platforma. Měla jsem k dispozici verzi Picola s platformou a chodidlo jsem si tak mohla pohodlně usadit po celé jeho ploše. Musím říct, že toto konstrukční řešení mě opravdu nadchlo a určitě bych všem (zvlášť ženám) doporučovala platformu.

Dojezd
Co mě opravdu překvapilo, byl dojezd a ovládání. Při prvním rozjezdu jsem totiž cítila mírnou nervozitu, neb jsem nic takového nikdy neřídila, ale zvykla jsem si asi během deseti sekund. Rozjezd byl zcela plynulý, žádné nepříjemné škubání, kterého jsem se tak bála. A dojezd? Projela jsem kus Prahy, Krčský les, a když jsem koloběžku ukládala, měla jsem za sebou asi 25 km a k dispozici ještě jeden článek baterie (podle displeje jsou tu dohromady čtyři články baterie).

Váha
Mírnou komplikací pro mě byla váha Picola, jelikož jsem ho musela zvládnout vynést šest schodů ke vchodu domu. Naštěstí se bez problémů vešlo do výtahu, což oceňuji, protože do naší narvané sklepní kóje by se mi nevešlo a musela jsem si ho vzít na noc domů.

I můj přítel Picolo vyzkoušel, asi by pro sebe zvolil vyšší výkon motoru, přece jen je o něco těžší než já, ale byl mile překvapen svižnou a pohodlnou jízdou na něm. Co na koloběžce oceňuji asi nejvíce – je eko a nezatěžuje životní prostředí.

Lucie Kujová

 

 

Výrobce:

Elpow s.r.o.
Sídlo: Dobříš 1989, 263 01 Dobříš
Email: info@elpow.cz
Tel.: +420 728 772 844

O společnosti:

Historie
Kariéra

 

Projekt byl spolufinancován z programu
Kreativní vouchery Středočeského kraje.